Wideo
14:51

Wilnoteka -14.03.2018

W tym wydaniu relacja z wizyty premiera Mateusza Morawieckiego w Wilnie, gdzie nie tylko spotkał się on ze swym litewskim kolegą, ale też uczestniczył w spotkaniu premierów Litwy, Łotwy i Estonii. Opowiemy o tym, co łączy premiera Polski z dawnym województwem wileńskim, jak też o polsko-litewskim ociepleniu: dwa dni po wizycie Morawieckiego do Wilna przybył marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński, by razem z Litwinami uczcić 28. rocznicę odzyskania przez Litwę niepodległości.

15:43

Wilnoteka - 21.02.2018

W tym wydaniu programu pierwsza część relacji z wielkich uroczystości Stulecia Niepodległości Litwy, w których uczestniczył także Prezydent Polski Andrzej Duda wraz z małżonką. Przypomnimy wspaniały polonez na sto par w samym sercu Wilna, przygotowany przez polskie zespoły z Wileńszczyzny oraz spotkanie Prezydenta Rzeczypospolitej z rodakami w Domu Kultury Polskiej, od którego rozpoczął on swoją pierwszą wizytę na Litwie. Wizytę, która była pięknym gestem także wobec Polaków na Litwie i z którą wiążą oni duże nadzieje.

15:40

Wilnoteka - 14.02.2018

W programie przypomnimy o zbliżającym się jubileuszu 100-lecia Niepodległości Litwy i zaprosimy widzów na Żmudź, w rodzinne strony Gabriela oraz Stanisława Narutowiczów - pierwszego Prezydenta Polski i jednego z sygnatariuszy Aktu Niepodległości Litwy. W każdym kraju pamięta się tylko o jednym z braci, a ich gniazdo rodowe popada w ruinę... Opowiemy także o upamiętnieniu prezydenta Lecha Kaczyńskiego - Rada Wilna podjęła decyzję, że jedna z ulic w centrum stolicy będzie odtąd nosiła jego imię!

reklama